Virtuel vinsmagning med Jutlander Bank

Fredag den 15. maj kl 18.00 inviterer vi til Virtuel Vinsmagning med tilhørende tapas. Vær med på Facebook-live så vi kan være sammen hver for sig.

Basket-sæsonen blev jo afbrudt lidt pludseligt og alle Bakken fans savner at kunne fejre det danske mesterskab sammen. Det er jo desværre ikke muligt at mødes i hallen, så derfor har vi stablet et lidt anderledes arrangement på benene.

Vi har arrangeret en VIRTUEL VINSMAGNING, som kommer til at foregå live på Bakkens Facebook-side fredag den 15. maj kl. 18.00. Vi håber, at du vil være med og deltage i vinsmagningen og fejre det danske mesterskab med os. Livestreaming laves i samarbejde med Ry-Foto ved Per Bille.

Med velvillig hjælp fra leverandørene har vi fået en super skarp pris. Du kan købe tapas til 2 personer fra Brix Catering inkl. de fire halve flasker vin fra Kjær Sommerfeldt, som bliver præsenteret til vinsmagningen.

Pris for tapas, vin og virtuel vinsmagning – kun 467,50 kr.* inkl. moms for 2 personer (kun 233,75 kr. pr. person)

* Bestiller du et møde om bankskifte til Jutlander Bank, får du din pakke gratis! Bruger du allerede Jutlander Bank , så kan du få din vinsmagnings-pakke gratis ved at henvise en fra dit netværk til banken. Når mødet er holdt refunderer Jutlander Bank dig vinsmagningen.

Bestil tapas og vinsmagning her.

 

BB vs Naestved print Fotograf Per Bille 20191205 03699
𝐅ø𝐫𝐬𝐭𝐞 𝐤𝐚𝐦𝐩 𝐢 𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫𝐬𝐤𝐚𝐛𝐬𝐬𝐩𝐢𝐥𝐥𝐞𝐭
03 mar 2026

𝐅ø𝐫𝐬𝐭𝐞 𝐤𝐚𝐦𝐩 𝐢 𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫𝐬𝐤𝐚𝐛𝐬𝐬𝐩𝐢𝐥𝐥𝐞𝐭

Slutspillet begynder på mandag, hvor vi spiller mod Svendborg Rabbits. Det sker på hjemmebane...
SCHWARTZ SKIFTER TIL BEARS ACADEMY
23 feb 2026

SCHWARTZ SKIFTER TIL BEARS ACADEMY

Bakken Bears' center, Simon Schwartz, skifter til Bears Academy for resten af sæsonen. "Simon er...
SEJR SIKRER GRUNDSPILSSEJR
19 feb 2026

SEJR SIKRER GRUNDSPILSSEJR

Bakken Bears fik en hårdt tilkæmpet udebanesejr i torsdagens sidsterundekamp, da Horsens IC blev...
NEWS ARCHIVE