Virtuel vinsmagning med Jutlander Bank

Fredag den 15. maj kl 18.00 inviterer vi til Virtuel Vinsmagning med tilhørende tapas. Vær med på Facebook-live så vi kan være sammen hver for sig.

Basket-sæsonen blev jo afbrudt lidt pludseligt og alle Bakken fans savner at kunne fejre det danske mesterskab sammen. Det er jo desværre ikke muligt at mødes i hallen, så derfor har vi stablet et lidt anderledes arrangement på benene.

Vi har arrangeret en VIRTUEL VINSMAGNING, som kommer til at foregå live på Bakkens Facebook-side fredag den 15. maj kl. 18.00. Vi håber, at du vil være med og deltage i vinsmagningen og fejre det danske mesterskab med os. Livestreaming laves i samarbejde med Ry-Foto ved Per Bille.

Med velvillig hjælp fra leverandørene har vi fået en super skarp pris. Du kan købe tapas til 2 personer fra Brix Catering inkl. de fire halve flasker vin fra Kjær Sommerfeldt, som bliver præsenteret til vinsmagningen.

Pris for tapas, vin og virtuel vinsmagning – kun 467,50 kr.* inkl. moms for 2 personer (kun 233,75 kr. pr. person)

* Bestiller du et møde om bankskifte til Jutlander Bank, får du din pakke gratis! Bruger du allerede Jutlander Bank , så kan du få din vinsmagnings-pakke gratis ved at henvise en fra dit netværk til banken. Når mødet er holdt refunderer Jutlander Bank dig vinsmagningen.

Bestil tapas og vinsmagning her.

 

BB vs Naestved print Fotograf Per Bille 20191205 03699
BEARS HENTER ATLETISK GUARD
27 jul 2026

BEARS HENTER ATLETISK GUARD

Den 185 cm høje amerikanske guard, Myles Corey, har indgået en 1-årig aftale med...
TALENT BLIVER FULDTIDSBJØRN
17 jul 2026

TALENT BLIVER FULDTIDSBJØRN

Anton Katholm har skrevet under med Bakken Bears for endnu en sæson. Sidste sæson havde...
TALENTFULD GUARD BLIVER FAST BJØRN
14 jul 2026

TALENTFULD GUARD BLIVER FAST BJØRN

Bakken Bears har skrevet kontrakt med den unge talentfulde guard, Frederik Stie.  Frederik havde i...
ALSIDIG AMERIKANER PÅ PLADS
02 jul 2026

ALSIDIG AMERIKANER PÅ PLADS

Amerikanske Quinton Mincey bliver ny mand i Bearstruppen. Mincey spillede 2025/26-sæsonen i Bulgarien og...
NEWS ARCHIVE