En aften for de frivillige og sæsonkortholdere

Tirsdag d. 5. september var Bakken Bears vært for et todelt arrangement – først for de frivillige, og derefter stødte sæsonkortholderne til.

Første del af aftenen var for de frivillige, hvor der blevet briefet omkring de forskellige opgaver til den kommende sæson. Derefter blev der holdt oplæg omkring struktureringen af klubben ved direktør Michael Piloz. Vi er utroligt privilegerede at have så stærkt et frivillige-korps, og vi glæder os til at kunne fortsætte det stærke samarbejde med alle dem, som hjælper til hos Bakken Bears.

Herefter blev dørene åbnet for sæsonkortholderne. Samtidigt mødte hele spillertruppen samt trænerteamet op. Vi startede ud med et oplæg ved Darko Jukic, Skyler Bowlin og head coach Anders Sommer. Herefter var der spørgerunde, hvor alle havde mulighed for at stille spørgsmål. Aftenen blev rundet af med hyggeligt samvær med både frivillige, sæsonkortholdere, spillere og medarbejdere, samt mulighed for at få en autograf og et billede med hjem. En god aften, som samtidigt bevidner at sæsonstarten er lige om hjørnet.

Har du husket at købe billet til de 2 første kampe mod BC Copenhagen og Horsens IC henholdsvis 15/9 og 19/9? Ellers kan du gøre det ved at trykke herunder

 

Button Koeb Her

IMG 6517
KAI EDWARDS ER FORTID I BEARS
26 jun 2026

KAI EDWARDS ER FORTID I BEARS

Der skal lyde et stort tak til Kai Edwards for den sæson han har...
BONJOUR DJAHI
19 jun 2026

BONJOUR DJAHI

Når 2026/27-sæsonen indledes, bliver Djahi Binet den første franske spiller til at repræsentere Bakken...
CARLOS PAIVA BLIVER HEAD COACH PÅ BEARS SUMMER CAMP
18 jun 2026

CARLOS PAIVA BLIVER HEAD COACH PÅ BEARS SUMMER CAMP

I uge 32 løber Bears Summer Camp endnu engang af stablen - og nu...
17 jun 2026

WILLIAM BLOCH SIGER FARVEL TIL BAKKEN BEARS

Når sæson 2026/27 skydes igang bliver det uden William Bloch på holdkortet. William bliver...
NEWS ARCHIVE