Slap af Aarhus – der er andet at lave i vinterferien!
Oprettet 6/02 2024
I har allerede fyldt godt op til vores to opgør i vinterferien – både med børn og voksne. Vi er vilde med at I er vilde med vores ferieaktiviteter!
Jo, der er lokalopgør mod Randers på fredag, men mon ikke også fastelavn, hvor børnebilletter er gratis, hvis de købes sammen med billetter til voksne, pensionister eller studerende spiller ind?
Vi elsker at se jeres udklædninger, slå katten af tønden med jer, uddele slik til alle ungerne og krone dette års kattedronninger og konger. Oven i købet sammen med Troopers for Charity, med deres Star Wars kostumer.
Hvad med tirsdagens kamp i ENBL?
Der kommer der lige nu endnu flere – selv om der er en uge til!
Vi glæder os helt vildt til tirsdagens ENBL opgør, og til det unikke lysshow, vi laver sammen med det lokale startup Lightr. Du skaber det selv med din telefon, under indløbet – inden bjørnene har brug for din støtte til at sikre førstepladsen i puljen og virkelig bevise at Sparekassen Danmark Basketball Center er Bear Territory.
For at give dig de bedste oplevelser bruger vi teknologier som cookies til at gemme og/eller få adgang til enhedsoplysninger. Hvis du giver dit samtykke til disse teknologier, kan vi behandle data som f.eks. browsingadfærd eller unikke ID'er på dette websted. Hvis du ikke giver dit samtykke eller trækker dit samtykke tilbage, kan det have en negativ indvirkning på visse funktioner og egenskaber.
Funktionsdygtig
Altid aktiv
Den tekniske lagring eller adgang er strengt nødvendig med det legitime formål at muliggøre brugen af en specifik tjeneste, som abonnenten eller brugeren udtrykkeligt har anmodet om, eller udelukkende med det formål at overføre en kommunikation via et elektronisk kommunikationsnet.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistikker
Den tekniske lagring eller adgang, der udelukkende anvendes til statistiske formål.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
Den tekniske lagring eller adgang er nødvendig for at oprette brugerprofiler med henblik på at sende reklamer eller for at spore brugeren på et websted eller på tværs af flere websteder med henblik på lignende markedsføringsformål.