En ny målgruppe nået

I samarbejde med Studenterhus Aarhus, Sparekassen Danmark og PV – Kaffe & Cocktails gik vi til sidste torsdags kamp mod Bears Academy efter en ny målgruppe af fans – på en ny måde.

Vi var værter for Students’ Basketball Party, hvor 260 studerende fra Aarhus havde indløst billet til to timers pregame party i vore vante VIP-lokale i Magueritsalen. Der var konkurrencer og gode priser på drikkevarer og de unge mennesker var i rigtigt godt humør og bakkede flot op om de to hold.

For partnerne var det også en succes. I døren fik gæsterne en drinksbillet til PV – Kaffe & Cocktails, som de kunne bruge til after party samme aften, eller på en senere dato. Sparekassen Danmark gav popcorn til alle, som udfyldte et lille postkort – og man kunne frivilligt melde sig til at tage en snak med banken. Det gjorde et rigtigt fint antal (vi afslører ikke antallet, men tør godt afsløre at der var smil hele vejen rundt).

Dette er en event, vi kommer til at fortsætte med i den nye sæson.

DARKO JUKIC CAREER HIGH MED 31 POINT
06 maj 2025

DARKO JUKIC CAREER HIGH MED 31 POINT

Darko Jukic scorede i mandagens tredje semifinalekamp 31 point, og det er det højeste...
BAKKEN BEARS I FINALEN EFTER GYSER
05 maj 2025

BAKKEN BEARS I FINALEN EFTER GYSER

For 23. sæson i træk er Bakken Bears blandt landets to bedste hold, og...
NU KAN SEMIFINALERNE AFGØRES
04 maj 2025

NU KAN SEMIFINALERNE AFGØRES

I morgen, mandag d. 5. maj, tager Bakken Bears et smut sydpå, når tredje...
ÅRETS FRIVILLIG: SUSANNE BAY
04 maj 2025

ÅRETS FRIVILLIG: SUSANNE BAY

Hvert år kårer vi i Bakken Bears en frivillig, der får overrakt pokalen ved...
NEWS ARCHIVE